Witam na mojej stronie

piątek, 3 czerwca 2011

Bukiet polnych kwiatów.

Piękna, już czerwcowa pogoda. Słońce grzeje cudnie. Spadające od czasu do czasu deszcze sprawiły, że wszystko pięknie rośnie. Korzystając z wolnej chwili wybrałam się na spacer dróżkami pomiędzy polami i łąkami. Obiecałam sobie, że wrócę z dużym bukietem polnych kwiatów. I co się okazało? To wcale nie taka prosta sprawa.
W zbożach żadne kwiaty nie rosną. Z trudem udało mi się zerwać trzy chabry, a o polnych makach mowy nie ma. No cóż - ziarna dobrze wyselekcjonowane. Na łąkach koniczyna, jaskry, rumianku jak na lekarstwo.
Zupełnie inne łąki i pola pamiętam jeszcze z nie tak dawnej przeszłości. Widać, świat się zmienia. Ale czy idziemy w dobrym kierunku?
A oto mój bukiet polnych kwiatów, bohater dzisiejszego posta.

 


 


 


 


 


 


 


No i nareszcie udało mi się. Od ponad dwóch tygodni nie mogłam nic napisać ani komentować na Waszych blogach. Przeczytałam, że nie tylko ja miałam takie kłopoty. Zmieniłam przeglądarkę. Myślę, że już będzie wszystko ok.
Miłego wieczoru życzę wszystkim zaglądającym.

6 komentarzy:

 1. Miło do Ciebie zajrzeć:)) i jakoś chyba nigdy komentarza nie zamieściłam... ale te polne kwiaty mnie zauroczyły bo je uwielbiam! mam ogród pełen kwiatów ale jak tylko znajdę się na łące to bez bukietu nie wracam:))
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny bukiet, pewnie od łąk zależy, u nas pełno kwiatów!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie poznałam nazwy tych różowych kwiatów, a po łąkach się nachodziłam do bólu, w końcu przez wiele lat pasłam krowy!
  Maki szybko padały, za to korony uplecione z chabrów włożone do miski z wodą ślicznie wyglądały nawet na białym obrusie. Kąkol - z niego także wiłam wianki. Strasznie wkurzał rolników, gdy rósł w pszenicy!

  OdpowiedzUsuń
 4. Polne sa piękne...też wczoraj zbierałam....i za to właśnie kocham wiosne i lato....pozdrawiam...

  OdpowiedzUsuń
 5. Dawniej mialam na wyciagniecie reki taki bukiet... W lezka w oku podgladam zdjecia polnych kwiatow, ktorych w betonowej dzungli jak na lekarstwo:(! Czas chyba na jakas wycieczke poza miasto sie wybrac!

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj tak, polne kwiaty mają w sobie niezwykły urok. Pamiętam z dzieciństwa pola i łąki pełne barwnego kwiecia. Teraz niestety wiele niszczy chemia...

  OdpowiedzUsuń