Witam na mojej stronie

środa, 21 kwietnia 2010

Dzisiaj u nas znowu pochmurno, zaledwie 7 stopni, niezbyt chce mi sę wychodzić na ogródek, bo jeszcze poprzednie przeziębienie daje mi się we znaki. Za to zapraszam Was na herbatkę.A ta herbatka to po to, by pochwalić się uszydełkowaną przeze mnie serwetką. Bardzo lubię takie siatkowe wzorki.Wiosna dopiero się zaczyna a my myslimy już o zimie. Powoli zapełniają się drewutnie a wokół domu unosi się zapach swieżego drzewa.
czwartek, 15 kwietnia 2010

W ogródku już wiosennie.

Chociaż słońca u nas w tym roku jak na lekarstwo, to wiosna i tak rządzi się swoimi prawami. Wiosenne kwiaty z utęsknieniem wyciągają swoje główki do słońca.O robotach ogródkowych mowy nie ma, bo jeszcze mokro i zimno.Za to przeglądam literaturę ogrodniczą, co można posadzić na terenach piaszczystych, ziemiach bardzo ubogich, by rosliny pięknie rosły i pięknie wyglądały. Jeżeli w tej dziedzinie macie jakies doswiadczenia, chętnie posłucham Waszych rad.środa, 14 kwietnia 2010

Jeszcze wspomnienia świąteczne,

Swięta to bardzo rodzinny czas.Zawsze marzyłam, by przy stole swiątecznym zasiadała cała najbliższa rodzina. By w te dwa swięta, Wigilię i Wielkanoc, wszyscy mogli się spotkać. Niestety nie zawsze się to udaje.Ale wszystko jeszcze przed nami. Warto próbować.Ważne to również jest z uwagi na przekazywanie rodzinnych tradycji, na ich kontynuawanie. Dlatego postanowiłam za namową najbliższych zamiecić jeszcze jedno zdjęcie sprzed kilku lat, tym razem ze sniadania wielkanocnego. Jest co wspominać.

środa, 7 kwietnia 2010

Świąteczne wspomnienia.
Tym razem nie było swiątecznego sniadania, tylko obiad. Stół ozdobiły zrobione przeze mnie zajączki - osłonki na jajka. Wazoniki to słoik z nutelli w szydełkowej osłonce.